Ząbkowicki Festiwal Futsalu – relacja z 5. kolejki Ekstraklasy Futsalu Bez Barier

Uczestnicy Ekstraklasy Futsalu Bez Barier zagrali prawdziwy koncert dla wszystkich, którzy 16 września br. wybrali się do Hali Słonecznej w Ząbkowickim Centrum Sportu i Rekreacji bądź oglądali transmisję na naszym kanale na YouTube. Każdy z rozegranych tego dnia meczów był małym dziełem sztuki, a całość złożyła się w piękną symfonię, którą docenią nawet ci, którzy na co dzień nie są entuzjastami Futsalu Bez Barier.

Nasza ekstraklasowa orkiestra niestety nie dojechała na turniej w pełnym składzie. W Ząbkowicach Śląskich zabrakło sympatycznej drużyny z Gdyni, przez co darmowe trzy punkty do swojego bilansu dopisały ekipy Legii i PSONII Team Jarosław, zmieniając tym samym szyki w ligowej tabeli.

Podczas ceremonii otwarcia, oprócz tradycyjnego rozdania nagród dla najlepszego zawodnika oraz autora najpiękniejszej bramki poprzedniej kolejki, a także słów wsparcia od naszych szanownych gości, nie zabrakło także oficjalnych powołań na drugie w historii zgrupowanie Reprezentacji Polski Futsalu Bez Barier, o czym szerzej opowiemy już niedługo.

Już na rozpoczęcie zawodów czekało nas prawdziwe “meczycho” – DPS Zamek Opolnica próbował zrewanżować się na SKN Legia Warszawa za porażkę w poprzedniej kolejce i powiedzieć, że to zrobił, to jak nic nie powiedzieć. Gospodarze rozgromili stołeczną drużynę aż 16:0, a znakomity mecz rozegrał wracający do gry po krótkiej przerwie Patryk Hucaluk. Tym samym drużyna Marka Stannego potwierdziła swoją dominację i przybliżyła się do obrony wywalczonego w pierwszym sezonie trofeum.

Następnie emocje wystrzeliły jeszcze bardziej w górę, a to za sprawą hitu kolejki – starcia MKS “Siódemka” Ruda Śląska z Sekcją Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław. Pojedynek dwóch kandydatów do tytułu mistrzowskiego był bardzo zacięty, nie tylko na parkiecie, ale i poza nim. Trenerzy obu drużyn wzięli udział w pewnym zakładzie, którego efekty zobaczycie już niebawem! Przed meczem niemal doszło także do “rękoczynów” pomiędzy Bartkiem Mizińskim a Kasią Grudniewską, zastępującą nieobecnego tego dnia Macieja Foltyna. Przechodząc już do rozgrywek, w pierwszej połowie dużo lepiej wyglądała drużyna “Szczypiorów” i objęła nawet trzybramkowe prowadzenie. Po przerwie jednak sytuacja uległa zmianie – Trójkolorowi doszli do głosu i odrobili dwie bramki, było to jednak za mało żeby zdobyć choćby jeden punkt. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z województwa śląskiego przeskoczyła w tabeli WKS i jest w tej chwili najpoważniejszym pretendentem do odebrania korony Opolnicy.

W kolejnym meczu w szranki stanęły DOGadanka KKN Kielce i dzielni debiutanci – Tarnowski KKN Jaskółki. Pomimo ostrej walki reprezentantom Małopolski nie udało się zdobyć choćby bramki, rywale natomiast strzelili aż 8 i tym samym przez chwilę zrównali się w tabeli ze Śląskiem Wrocław.

Następnie gospodarze z Opolnicy ponownie złapali za instrument, jakim była i piłka i zagrali koncert, który można było tylko oklaskiwać (co też robiła licznie zgromadzona na trybunach publiczność). PSONII Team Jarosław musiało przełknąć gorzką pigułkę i (mimo posiadania w obronie “Pazdana” – zawodnika 4. kolejki) pogodzić się z porażką 1-13. Wierzymy jednak, że wrócą silniejsi i w następnych kolejkach pokażą nam jeszcze sporo futsalowej magii.

Powoli zbliżając się do końca wrześniowych rozgrywek, ponownie oglądaliśmy pogrom i ponownie z 13 bramkami zdobytymi przez gospodarzy. Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław ponownie uporała się z Tarnowskimi Jaskółkami, które pewnie nie wracały do domu w szczególnie zadowolonych minach. Na pewno jednak da się zauważyć postęp w ich grze, co zaowocuje w kolejnych kolejkach.

Ostatni pojedynek był za to niezwykle zacięty – do tego stopnia, że konieczne było wykorzystanie naszych służb medycznych. Na szczęście sztab sędziowski z niezastąpionym Jarosławem Gryckiewiczem na czele zadbał o to, żeby wszystko odbywało się w duchu fair play i z poszanowaniem zasad Futsalu Bez Barier. Przechodząc na parkiet, w rewanżu za hit poprzedniej kolejki, “Siódemka” po raz drugi uporała się z kielczanami stosunkiem dwóch bramek i umocniła się na pozycji wicelidera przed 6. z 7. kolejek.

Powyżej prezentujemy komplet wyników z naszej wrześniowej kolejki oraz aktualną tabelę Ekstraklasy Futsalu Bez Barier. Oj, robi nam się co raz ciekawiej. Zwiastuje nam to pełne sportowych wrażeń październikowe rozgrywki w Rudzie Śląskiej, na które już teraz zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *