Święto sportu i integracji – zapowiedź Europejskiego SuperPucharu Bez Barier

“FC Barcelona w Polsce!” – takim sloganem chciałoby się zapowiedzieć niepowtarzalne wydarzenie, na które serdecznie Was zapraszamy. Europejski SuperPuchar Bez Barier to międzynarodowy turniej skierowany do osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi. Wyjątkowa impreza odbędzie się w malowniczym Ośrodku Sportu i Rekreacji „Włochy” w Warszawie, rozpoczynając się o godzinie 9:00 w czwartek, 7 grudnia 2023 roku.

Cztery znakomite drużyny będą rywalizować o tytuł mistrza, reprezentując swoje kraje:

 • FC Barcelona – reprezentant Katalonii
 • Insuperabili – reprezentant Włoch
 • Olimpiady Specjalne – reprezentant Ukrainy
 • Reprezentacja Polski w Futsalu Bez Barier

Warto zaznaczyć, że nasz turniej, jak i całą ideę integracji poprzez sport, wspierają wspaniali ambasadorowie, których z dumą prezentujemy. Zostali nimi Michał Listkiewicz – arbiter międzynarodowy FIFA i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Andrzej Strejlau – piłkarz, działacz, komentator i przede wszystkim Selekcjoner Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Warto zaznaczyć, że swoich ambasadorów mają także pozostałe zespoły – poniżej do Polski zaprasza Giorgio Chiellini – legenda włoskiej piłki (kliknij aby obejrzeć).

Superpuchar Europy w Futsalu Bez Bariery to nie tylko zmagania sportowe, lecz także symboliczne święto świata bez barier. Kładziemy nacisk na równość między osobami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi, tworząc przestrzeń, w której każdy może cieszyć się sportem bez względu na swoje zdolności.

Kiedy spodziewać się meczów Reprezentacji Polski? Oczywiście liczymy na Waszą obecność podczas całych rozgrywek, jednak zainteresowanych tylko meczami naszych reprezentantów zapraszamy przed ekrany:

 • Czwartek, 7 grudnia 2023:
  • 10:00 – Polska vs. Ukraina
  • 13:30 – Włochy vs. Polska
 • Piątek:
  • 10:00 – FC Barcelona vs. Polska

Zapewniamy nie tylko emocje podczas meczów, ale także liczne atrakcje dla kibiców, w tym konkursy z nagrodami oraz trening integracyjny dla osób niepełnosprawnych. Trening poprowadzą międzynarodowi trenerzy i odbędzie się w czwartek o godzinie 12:00, między meczami.

Całe wydarzenie będzie dostępne online na kanale YouTube: Futsal Bez Barier, umożliwiając wszystkim zainteresowanym śledzenie emocji nawet na odległość.

Zapraszamy kibiców, sympatyków sportu oraz wszystkich, którzy pragną być częścią tego wyjątkowego święta integracji. Doświadczcie razem z nami niezapomnianych chwil, pełnych sportowych emocji i wzajemnej inspiracji.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja “Pomaluj mi świat”, Fundacja Legii i OSiR Włochy Warszawa. Patronaty honorowe: objął PFRON, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PZPN. Patronat medialny natomiast: Radio Kolor, TVP Sport i Śląsknet.

Wspólnie malujemy świat na barwy integracji i pasji sportowej!

3 komentarze

 1. Artykuł jest jak skarbnica mądrości, pełna subtelnych niuansów i szczegółów. To nie tylko czytanie – to uczestnictwo w intelektualnym święcie wiedzy, z którego wychodzę bogatszy.

  • Bardzo dziękujemy za miłe słowa! Możemy zapewnić, że uczestnictwo w naszych wydarzeniach wzbogaca jeszcze bardziej 🙂

 2. Treść jest klarowna, dobrze zorganizowana i pełna przydatnych wskazówek. Autor doskonale wyjaśnia kluczowe zagadnienia. Może warto by dodać więcej przykładów praktycznych. Pomimo tego, tekst jest niezwykle edukacyjny i inspirujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *