Owocny Turniej Charytatywny

I Turniej Charytatywny Futsal Bez Barier, który odbył się w minioną niedzielę, 25 lutego 2024 roku, w Hali Sportowej w Gać, z miejsca stał się niezapomnianym wydarzeniem w historii naszego ruchu. Do rywalizacji w rozgrywkach pod patronatem wójta Gminy Oława, Artura Piotrowskiego, stanęło osiem wyjątkowych drużyn, m.in. AL.-KHOMAT, MSS KLIMA ALBATROSY, czy też KP PSP OŁAWA, dając popis determinacji i ducha sportowej walki.

Zwycięstwo w turnieju przypadło ekipie Burzy Bystrzyca, z kolei drugie miejsce zajęła drużyna Błyskawicy Gać, a trzecie AC NieMilan. Indywidualne wyróżnienia przypadły bramkarzowi Burzy Bystrzyca – Kacprowi Olaniukowi oraz zawodnikowi Błyskawicy Gać – naszemu Władysławowi Zdybałowi, co potwierdzało wysoki poziom rywalizacji.

Inicjatywa taka, jak organizacja turniejów bez barier, jest niezwykle istotna nie tylko dla środowiska sportowego, ale także społeczności lokalnej. To nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim szansa na budowanie więzi i wzmacnianie integracji. Pokazuje, że w sporcie nie ma miejsca na ograniczenia – niepełnosprawność nie stanowi przeszkody, a różnice są czynnikiem budującym, nie dzielącym. Doskonałym tego przykładem był fakt, że do rywalizacji w każdej z drużyn stanęli reprezentanci ruchu Futsal Bez Barier, a więc zawodnicy z niepełnosprawnościami.

Przełamywanie barier ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju społeczeństwa opartego na wartościach równości i szacunku. Poprzez organizację takich wydarzeń nie tylko wspieramy osoby z niepełnosprawnościami, ale także inspirujemy innych do otwarcia się na różnorodność i akceptacji.

Podczas tegorocznego turnieju udało się również zebrać hojne datki, które w kwocie 2750 złotych trafią na wsparcie drużyny Sekcji Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław. To właśnie takie inicjatywy pokazują, że sport może być narzędziem zmiany społecznej i budowania lepszego, bardziej otwartego świata dla wszystkich.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii z niedzielnego widowiska oraz świetnego filmu podsumowującego nasze zmagania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *