Co czeka nas w Kielcach? Zapowiedź 4. kolejki Ekstraklasy

Drugi sezon Ekstraklasy Futsalu Bez Barier wchodzi w decydującą fazę. W trakcie najbliższej kolejki, która zostanie rozegrana w sobotę 19 sierpnia w Hali Sportowej SMS w Nowinach (powiat kielecki), rozpocznie się runda rewanżowa, a co się z tym wiąże – czeka na nas kilka prawdziwych szlagierów!

Już pierwszy mecz będzie prawdziwą gratką dla miłośników futsalu i z pewnością dostarczy nam mnóstwa emocji. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że zmierzą się w nim dwie drużyny pozostające w walce o tytuł mistrzowski – Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław i DOGadanka KKN Kielce. Czy zawodnicy trenera Macieja Foltyna pokonają rewelację tegorocznych rozgrywek? A może to gospodarze znajdą sposób na faworyta? Odpowiedź poznamy już wkrótce na parkiecie!

Drugie starcie zapowiada się równie ciekawie, a to za sprawą dwóch drużyn o zbliżonym poziomie, które zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. PSONII Team Jarosław i SKN Legia Warszawa już przebierają nogami, żeby zaprezentować swój najwyższy poziom i zgarnąć komplet punktów, który da im większy komfort w ligowej tabeli.

W trzecim spotkaniu dzielna drużyna Sekcji Futsalu KGKN podejmie rękawicę rzuconą przez DPS Zamek Opolnica. Aktualny mistrz, jak i lider Ekstraklasy Futsalu Bez Barier wydaje się być oczywistym faworytem, jednak ekipa z Gdyni nie raz już udowadniała, że nie wolno ich skreślać. Czekamy na ten mecz z zapartym tchem!

Kolejny pojedynek może przynieść nam podobne emocje, bowiem tu również nietrudno jest wskazać potentata. Ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Ekstraklasy Futsalu Bez Barier, czyli MKS Siódemka Ruda Śląska z pewnością liczy na łatwe trzy punkty, jednak w Ekstraklasie Futsalu Bez Barier nie znamy takiego pojęcia. Tu każde zwycięstwo trzeba sobie wyszarpać, a rywale z Tarnowskiego KKN Jaskółki, choć są tegorocznymi debiutantami, nie mają zamiaru ułatwiać im tego zadania. Ojj, będzie co oglądać!

Następnie do gry ponownie wkroczą ekipy z Warszawy i Opolnicy. Teoretycznie zdecydowanym faworytem jest niepokonany dotąd obrońca tytułu. Legia natomiast zdobyła dotychczas tylko 3 punkty. Wielokrotnie jednak przekonywaliśmy się w trakcie naszych rozgrywek, że teoria i praktyka nie zawsze mają wiele wspólnego, wobec czego żadnej z drużyn nie można jeszcze skreślać.

Kolejne starcie powinno być nieco bardziej wyrównane. Zarówno PSONII Team Jarosław, jak i Sekcja Futsalu KGKN plasują się na ten moment bliżej dolnych rejonów tabeli, jednak ich ambicje sięgają dużo wyżej. Celem obu rywali będzie więc udowodnienie, że to właśnie oni zasługują na znalezienie się bliżej ligowej elity. Gospodarze poprzedniej kolejki dotychczas zgromadzili na swoim koncie 3 oczka, „Królowie Północy” wygrali natomiast o jeden mecz więcej. Oba zespoły łapią coraz lepszą formę, trudno więc jednoznacznie wskazać faworyta, jedno jest jednak pewne – będzie ciekawie!

W przedostatnim meczu do głosu ponownie dojdzie Sekcja Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław. Choć wicelider Ekstraklasy nie powinien mieć problemów z odprawieniem debiutanta z kwitkiem, to Tarnowski KKN Jaskółki od początku sezonu pokazuje nam niezwykłą wolę walki i determinację. Maciej Foltyn – trener „Trójkolorowych” zapowiedział w trakcie ostatniego Studia Bez Barier, że po jego zespole możemy spodziewać się w tym meczu eksperymentalnego ustawienia, co może okazać się mieczem obosiecznym – albo totalnie zdezorientuje przeciwnika, albo wprowadzi zamieszanie we własnych szeregach. Aby się o tym przekonać, należy być wraz z nami w hali bądź przed ekranami.

Prawdziwy szlagier i (także głosami naszej facebookowej społeczności) absolutny HIT kolejki zostawiamy sobie na deser! W ostatnim meczu rozgrywanym w trakcie #PrzystanekKielce zmierzą się dwaj pretendenci do miejsca na podium – DOGadanka KKN Kielce i MKS Siódemka Ruda Śląska. Sporo o tym pojedynku powiedzieli już nasi prowadzący Studia Bez Barier, jeszcze więcej dowiemy się w trakcie transmisji na żywo z komentarzem. Żeby jednak zachęcić Państwa do obejrzenia tego dreszczowca, przytoczmy kilka statystyk – w punktach remis 12 do 12 (co daje 3. i 4. miejsce), w zdobytych bramkach 36 do 34 dla gospodarzy kolejki, natomiast w straconych – 12 do 16 dla przybyszów z województwa śląskiego. Mecz ten prawdopodobnie przyniesie nam odpowiedź kto znajdzie się na podium tegorocznych rozgrywek, a kto będzie musiał w tym roku obejść się smakiem. Przegapienie go będzie więc zaliczone do kategorii przewinień niewybaczalnych 😉

Na koniec pragniemy jeszcze raz zaprosić wszystkich do obejrzenia najnowszego odcinka Studia Bez Barier, w którym Jakub Pożarycki i Maciej Foltyn szczegółowo omówili co czeka nas podczas najbliższej kolejki. Liczymy też, że w jak największym gronie spotkamy się w Hali Sportowej SMS w Nowinach, a kto nie może być z nami na żywo – także poprzez transmisję online. #PrzystanekKielce tuż tuż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *